Czy każdy, kto myśli o pracy w IT powinien skończyć studia wyższe? Historia zna przecież pionierów tej branży, którzy zaszli daleko nie mając kierunkowego wykształcenia. Tych przykładów jest jednak kilka.


Studia informatyczne stanowią solidną podstawę teoretyczną, jednak nie zawsze pokrywają się z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Choć uczą pewnej dyscypliny myślenia i rozwiązywania problemów, to nie gwarantują zestawu cech pożądanych przez pracodawców z sektora IT. Nie taka zresztą ich rola.


Z kolei studia podyplomowe koncentrują się na konkretnym zagadnieniu. Oferują wiedzę w elementarnym jego obszarze, a wszystko to w ciągu zwykle dwóch semestrów. Alternatywą są szkolenia, kursy i bootcampy, które oferują intensywną naukę i skoncentrowane umiejętności w jeszcze krótszym czasie. Jednak, czy są one wystarczające dla zadowalającej kariery w IT?


Jeśli więc nie studia, to co? W kolejnym odcinku TestujTalks, Piotr Krzosa rozmawia z dr. hab. Adamem Romanem, kierownikiem Zakładu Inżynierii Oprogramowania na Wydziale Matematyki UJ, na temat wyboru ścieżki edukacyjnej dla osób zainteresowanych karierą w branży IT.


Posłuchaj i zasubskrybuj!


SŁUCHAJ