Zwinne zarządzanie projektami to jeden z najczęściej pojawiających się tematów w ostatnich latach.

Każdy chce być zwinny, każdy chce być Agile, ostatnio to bardzo popularne, ale czy naprawdę tak jest? Czy bycie zwinnym projektowo faktycznie jest dobre w każdej sytuacji? Jakie wyzwania niesie to ze sobą? Jakie błędy są popełniane? Co dobrego może nam przynieść bycie zwinnym?

Zwykle gdy myślimy o zwinności w projekcie IT, mamy na myśli zdolność do elastycznego dostosowywania się do zmieniających się wymagań i okoliczności w trakcie trwania projektu. Polega to na regularnym monitorowaniu postępów i reagowaniu na pojawiające się wyzwania w sposób szybki i skuteczny, tak aby zapewnić sukces projektu. Zwinność w projekcie IT wiąże się zarówno z elastycznością w zakresie zarządzania projektem, jak i zdolnością do szybkiego wprowadzania zmian w samym procesie tworzenia oprogramowania.

Ale czy to jedyna definicja zwinności? Czy może zależeć ona od produktu cyfrowego lub relacji biznesowych?

O tym usłyszycie w drugim odcinku testerskiego podcastu. Gościem Piotra Krzosy, testera z wieloletnim doświadczeniem i wykładowcy na studiach podyplomowych, jest Aleksander Baranowski. CTO w TestArmy Group, czyli jednej z największych firm testerskich na polskim rynku.

W podcaście znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czym jest zwinność?
  • Jakie przewagi daje zwinne podejście?
  • Jakie zadania czekają na zespoły IT w projektach biznesowych?
  • Czy zwinność  to dobra metodyka dla każdego projektu?
  • Co jest największymi przeszkodami i problemami podczas wdrażania zwinności w projekcie?

Zapraszamy do odsłuchania! 

SŁUCHAJ