Zebraliśmy w jednym miejscu informacje o wszystkich wydarzeniach dedykowanych testerom, które odbędą się w 2020 roku. Wpis aktualizujemy na bieżąco.

 

Klucz do perfekcji leży w szlifowaniu umiejętności. Ale nie tylko! Czasem warto odejść od biurka, chociażby po to, aby poznać kolegów i koleżanki z branży i wymienić się z nimi doświadczeniami. Doskonałą okazją do tego są wszelkie warsztaty i konferencje. Z myślą o tych z Was, którzy planują w nich uczestniczyć, przygotowaliśmy spis tegorocznych wydarzeń dedykowanych testerom.

Konferencje testerskie w 2020 roku

test:fest

Kiedy: 29 lutego

Gdzie: Wrocław

Test:fest to bezpłatna jednodniowa, konferencja, skierowana do wrocławskich inżynierów jakości oprogramowania. Z relacji uczestników wynika, że jest ona nastawiona bardziej na teorię niż praktykę.

Tegoroczna edycja była już szóstą w historii wydarzenia. Tym razem zapisy na nią wymagały uzasadnienia swojej kandydatury.

Oficjalna strona konferencji: https://testfest.pl/

Conselenium (Zmiana terminu!)

Kiedy: 25-26 czerwca

Gdzie: Łódź

ConSelenium, to konferencja dedykowana osobom zajmującym się automatyzacją testowania z wykorzystaniem Selenium. Wyróżnia ją wysoka ilość zagadnień praktycznych, co sprawia, że wydarzenie przyciąga wiele osób technicznych. 

Tegoroczna edycja potrwa dwa dni. Pierwszego dnia odbędą się całodniowe warsztaty z praktycznego wykorzystania Selenium w różnych konfiguracjach i sytuacjach projektowo-organizacyjnych. Drugi dzień poświęcony zostanie z kolei panelom dyskusyjnym i prelekcjom.

Rejestracja na konferencję została zawieszona.

Więcej informacji: http://conselenium.pl/

TestCamp

Kiedy: 18-19 września

Gdzie: Wrocław

TestCamp to wydarzenie, którego żaden tester nie może przegapić! Co roku aż 500 specjalistów z branży spotyka się we Wrocławiu, aby poszerzyć swoją  wiedzę, wymienić know-how i nawiązać nowe znajomości. Konferencję wyróżnia duża ilość zagadnień praktycznych oraz wiele okazji do networkingu.

Tegoroczne wydarzenie podzielone jest na dwa dni. Pierwszego z nich uczestnicy wezmą udział w warsztatach,  poświęconych testowaniu. Drugiego dnia odbędzie się konferencja, w ramach której najgorętsze nazwiska z branży  QA przeprowadzą aż 20 prelekcji podzielonych na trzy ścieżki tematyczne — Skills, Trends & Tools oraz Automation.

Zapisy już niedługo na https://testcamp.pl/

Akademia Jakości (Zmiana terminu!)

Kiedy: 8-9 października

Gdzie: Warszawa

Tematem przewodnim tegorocznej Akademii Jakości będzie bezpieczeństwo, zapewnienie jakości i niezawodność. Program podzielony został na dwie części: wykładową i warsztatową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dla naszych odbiorców Akademia Jakości przygotowała 25% rabat. Aby z niego skorzystać, w oknie "Uwagi" podczas rejestracji wpisz "25%-Testuj.pl".

Zapisy: http://successpoint.pl/akademia_jakosci_2020#zarejestruj-si%C4%99

Test Dive (Zmiana terminu!)

Kiedy: 21-22 października

Gdzie: online

TestDive to stosunkowo młoda, bo istniejąca dopiero od 2017 roku, konferencja, której organizatorem jest Nokia. Tegoroczna edycja będzie dwudniowa i w całości przeniesiona do sieci.

Strona TestDive: https://testdive.pl/

Quality Excites (Zmiana terminu!)

Kiedy: Czerwiec 2021

Gdzie: Gliwice

Motyw przewodni tegorocznej, dziewiątej edycji QE, brzmi: „Great habits for everyday quality”. Konferencja jest płatna, podzielona na dwie części: pierwszy dzień warsztatowy i drugi poświęcony wykładom. Niestety ze względu na zaistniałą sytuację odbędzie się ona dopiero za rok.

Więcej informacji: https://www.qualityexcites.pl/

Test Warez

Kiedy: Brak oficjalnych informacji

Gdzie: Prawdopodobnie Warszawa

TestWarez to jedno z najpopularniejszych wydarzeń testerskich. Jego pierwsza edycja miała miejsce aż dziesięć lat temu. Dekadę później nic się nie zmieniło - TestWarez wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem branży, przede wszystkim ze względu na swój mocno networkingowy charakter oraz ciekawe lokalizacje o wysokim standardzie. Jeśli chodzi o ewentualne problemy, uczestnicy wspominają, że czas pomiędzy prelekcjami jest na tyle krótki, że niektórzy skarżą się na konieczność biegania z wykładu na wykład. Wątpliwości wzbudza też stosunkowo wysoka cena wejściówek. Z kolei wymienianą przez większość zaletą TestWarez jest to, że wydarzenie niewątpliwie służy integracji oraz poznawaniu wielu osób z branży.

Strona poprzedniej edycji: https://2019.testwarez.pl/

Konferencja testerzy.pl

Kiedy: Brak oficjalnych informacji

Gdzie: Gdańsk

Na stronie konferencji możemy znaleźć informację, że jest ona dedykowana zarówno obecnym, jak i przyszłym testerom, a także managerom, którym jak podają, chcą pokazać, że „edukacja nie kończy się jedynie na etapie juniora i doświadczonego pracownika, ale trwa również na etapie »seniorowania«”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej szczegółów: http://konferencja.testerzy.pl/

A co z Testing Cup?

Jak udało nam się ustalić, w 2020 roku niestety nie odbędzie się stacjonarna edycja Testing Cup. Organizator podaje jednak, że wydarzenie powróci już w przyszłym roku, a w międzyczasie zaplanowana jest jeszcze niespodzianka dla jego fanów. Jaka? Tego jako pierwsi dowiedzą się najprawdopodobniej ci, którzy śledzą social media Testing Cup.

Meet-upy testerskie 2020

Co zrobić, gdy zakończy się jedna konferencja, a do kolejnej jeszcze daleko? Jak to co - chodzić na meet-upy!

Meet-upy to (zwykle cykliczne) wydarzenia, podczas których specjaliści dzielą się wiedzą. Są świetną okazją nie tylko do nauczenia się czegoś nowego, ale też zbudowania wizerunku eksperta (występując w roli prelegenta) oraz porozmawiania z kolegami i koleżankami po fachu.

Oto lista meet-upów z podziałem na poszczególne miasta:

Warszawa:

WarszawQA

AppQa

Girls Who Test

Quality3D

 

Wrocław:

LogCat

WrotQA 

Quality3D

QA Has Power

 

Kraków:

EPAM QA Talks

Kraków.assert() 

KraQA 

Quality Questions 

QA Summer Fest

 

Poznań:

PTaQ 

Girls Who Test 

QA Has Power

DebatQA 

 

Łódź:

QA Has Power

ŁódQA 

 

Katowice:

Ślonzacz-QA

QAtowice 

 

Białystok: BiałQA 

Bielsko-Biała: Bielko-BiałQA 

Bydgoszcz: ŁuczniczQA 

Gliwice: Quality Meetup

Kielce: KielecQA

Lublin: LubQA

Rzeszów: RzeQA

Szczecin: PapryQArz

Toruń: TorQA

Gdańsk: Trójmiejska Grupa Testerska

Trójmiasto: TrojQA

Zielona Góra: ZielonQA

To tyle, jeśli chodzi o testerskie eventy, zaplanowane na 2020 rok. Chcesz być zawsze na bieżąco? Dodaj ten wpis do zakładek. Będzie on regularnie aktualizowany, dzięki czemu nie umknie Ci żadna istotna informacja.

Organizujesz wydarzenie dedykowane testerom? Napisz do nas wiadomość, chętnie dodamy je do zestawienia.