Kariera w IT pociąga coraz więcej osób. Motywacji jest wiele. Dla jednych będzie to uczestnictwo w tworzeniu innowacji. Dla innych możliwości szerokiego rozwoju. W końcu - wysokie zarobki. 


To niezwykle chłonna branża, ale czy rzeczywiście wystarczą szczere chęci, by skutecznie się przebranżowić? 


Praktyka uczy, że ważne są nie tylko dobre intencje, ale także konkretne kroki i odpowiednie przygotowanie. Czy warto posiadać znajomość baz danych i RestAPI? Jakie inne umiejętności okazują się kluczowe na samym początku drogi do IT?


Również rekrutacja do IT ma swój specyficzny przebieg. W zależności od pracodawcy może się różnić liczbą etapów i tym, co czeka kandydatów na każdym z nich. Przygotowanie się do różnych postępowań to z reguły jeden z pierwszych testów na elastyczność - cechę, którą w tym środowisku trudno przecenić. 


W najnowszym odcinku TestujTalks, Piotr Krzosa rozmawia z Łukaszem Zajączkowskim, pracownikiem QA w projektach IT oraz trenerem podczas szkoleń z testów manualnych i API. Rozmowa ta stanowi doskonałe źródło inspiracji i praktycznych wskazówek dla wszystkich, którzy marzą o wejściu do świata IT.


Gość podcastu odpowie m.in. na pytania o to:

  • Jak dobrze wypaść podczas rozmów o pracę? 
  • Jak ważne jest CV, i co mówi o kandydacie portfolio projektów, np. na GitHubie? 
  • Czy certyfikat ISTQB FL to krok milowy czy zaledwie początek drogi testera? 
  • Dlaczego warto prosić o feedback nawet po tych postępowaniach, które zakończyły się niepowodzeniem?


Zapraszamy do słuchania i subskrybowania!

SŁUCHAJ