Już w czerwcu 2019 odbędzie się kolejna edycja konferencji Quality Excites! Sprawdź, co dla uczestników w tym roku przygotowali organizatorzy wydarzenia.

 

W dniach 28-29 czerwca 2019 r. Future Processing (FP) po raz 8. organizować będzie ogólnopolską konferencję poświęconą jakości oprogramowania Quality Excites. Program obejmuje dwa dni – pierwszego odbędą się warsztaty, natomiast drugiego wykłady i panele dyskusyjne.

Pełen program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dla uczestników dostępne są na stronie: www.qualityexcites.pl.

W tym roku udział w konferencji jest płatny.

8. edycja konferencji

Quality Excites (QE) to spotkanie ekspertów i pasjonatów zagadnień związanych z wytwarzaniem wysokojakościowego kodu oraz jego utrzymaniem. Choć od zawsze konferencja była popularna przede wszystkim wśród testerów, managerów projektów oraz team liderów, zaproszeni do udziału są wszyscy, których interesuje tematyka konferencji.

W tym roku uczestnicy będą mieli okazję brać udział w wyjątkowej edycji, która otwiera się na jakość już od pierwszych etapów tworzenia projektu – na Quality Excites pojawiły się tematy programistyczne.

Dzięki rozszerzeniu tematyki konferencji jej organizatorzy pragną podkreślić fakt, że zadowolenie klienta i służba biznesowi jest nadrzędnym celem zespołów w IT, a jednym z elementów, które ma bezpośrednie przełożenie na to zadowolenie, jest właśnie jakość. Motywem przewodnim konferencji są „ścieżki do jakości”.

Bilety

Sprzedaż biletów będzie prowadzona w trzech pulach, a im bliżej konferencji, tym cena będzie rosła. Terminy sprzedaży poszczególnych pul biletów są następujące:

  • I pula: 8 kwietnia - 6 maja,
  • II pula: 7 maja - 26 maja,
  • III pula: 27 maja - 27 czerwca.

Najatrakcyjniejsze ceny (89 zł netto/wykłady, 109 zł netto/warsztaty, 159 zł netto/warsztaty + wykłady) będą dostępne do 6 maja.

Agenda 8. edycji

Warsztaty poprowadzą m.in. Michał Dobrzycki, który pomoże uczestnikom stworzyć własne środowisko testowe przy pomocy Dockera, czy Michał Górski, który zaprezentuje Continuous Deployment w chmurze. Nie zabraknie też tematów poświęconych testom kontraktu, testom automatycznym aplikacji mobilnych, podstawom Web Accessibility, Ciągłej Integracji testów w oparciu o Pythona oraz GitLabCI, a także miernikom, które pomogą połączyć świat biznesu i developmentu.

Konferencja będzie prowadzona głównie w języku polskim, choć pojawi się również kilka prezentacji w języku angielskim. Prelegenci, zgodnie z przewodnim hasłem tegorocznej edycji: „Ścieżki do jakości”, będą promować i zachęcać do dbania o jakość w różnych obszarach, np. w rozwiązaniach chmurowych (Cloud-Native lub AWS) i kosmicznych (komputer pokładowy satelity PWSat2), w obszarze bezpieczeństwa IT (podatność File Inclusion) czy zarządzania i komunikacji w projekcie.

Nie zabraknie również kodowania „na żywo” (jak stworzenie MVP w 40 minut czy przeprowadzenie testów wydajnościowych w chmurze). Wszystkich spragnionych dyskusji zapraszamy do udziału w panelach dyskusyjnych, które odbywają się równolegle do wykładów i podejmują trudne tematy łączenia ról w projekcie, komunikacji w międzykulturowym zespole lub wytwarzania antykruchego oprogramowania. Dzień wykładowy zwieńczy prelekcja keynote’a – Jarosława Pałki – o frapującym tytule „Czy wydajność to jakość?”.

Pełna agenda konferencji dostępna jest na stronie www.qualityexcites.pl.

Organizator

Organizatorem wydarzenia jest gliwicka firma Future Processing, która zajmuje się wytwarzaniem najwyższej jakości oprogramowania. W FP ważny jest rozwój, dlatego też firma angażuje się w wydarzenia promujące ideę dzielenia się wiedzą i eksperckością członków całego zespołu, takie jak m.in. konferencja Future Dev Day, Quality Meetup, cykl meetupów i warsztatów „Fpadnij na…” oraz cykl spotkań dla studentów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania. Firma cały czas aktywnie poszukuje osób chętnych do dołączenia do teamu FP.

Więcej informacji o możliwościach i ofertach znajduje się na: www.kariera.future-processing.pl.